Imagen de la asamblea celebrada este miércoles. | GOIB

0

El pleno de la Assemblea Balear de l’Esport (ABE) ha aprobado este miércoles las candidaturas a los Premis Esports IB 2021, que se libran el 19 de diciembre en la Gala de l'Esport de les Illes Balears. Los ganadores saldrán de una votación del jurado el próximo mes de noviembre.

La presidenta de la ABE, la consellera de Afers Socials i Esports, Fina Santiago, y el vicepresidente, el director general d’Esports, Carles Gonyalons, han presidido el pleno, en el cual han participado unos cincuenta representantes del mundo del deporte de las Islas.

La Assemblea Balear de l’Esport ha aprobado por unanimidad las candidaturas a las 12 categorías de distinciones de los Premios Esports IB, que ha elevado la Junta Directiva de la Abe a propuesta de la Comissió Sectorial.

Las candidaturas son las siguientes:

«Posam valors a l’esport» Esports IB:

  1. VIRGINIA TORRECILLA REYES (FUTBOL)

  2. RUBÉN NUEVA FERNÁNDEZ (FUTBOL/PARABÀDMINTON)

  3. MARC TUR PICÓ (ATLETISME)

  4. CATA CORRÓ LORENTE (NATACIÓ)

Promesa masculina Esports IB:

  1. XAVIER GARCIA OLLÉ (2006) (VELA)

  2. JOAN TONI MORENO BENNÀSSAR (2000) (PIRAGÜISME)

  3. IZAN GUEVARA BONNÍN (2004) (MOTOCICLISME)

  4. ANTONI ROIG ROIG (2006) (TIR AMB ARC)

Promesa femenina Esports IB:

  1. DANIELA GARCIA TENA (2001) (ATLETISME)

  2. HELENA PUEYO MELCHOR (2001) (BÀSQUET)

  3. CARLA VEY SUAREZ (2005) (PIRAGÜISME)

  4. MARIA PERELLÓ MORA (2005) I MARTA CARDONA ALCÁNTARA (2005) (VELA)

Millor esportista femenina Esports IB:

  1. MARIONA CALDENTEY OLIVER/CATA COLL LLUCH/PATRICIA GUIJARRO GUTIERREZ (FUTBOL)

  2. MAVI GARCIA CAÑELLAS (CICLISME)

  3. GEMMA TRIAY PONS (PÀDEL)

  4. NEUS BALLESTER BOVER/ANDREA PERELLÓ MORA (VELA)

Millor esportista masculí Esports IB:

  1. ENRIC MAS NICOLAU (CICLISME)

  2. JOAN CARDONA MENDEZ (VELA)

  3. JOAN MIR MAYRATA (MOTOCICLISME)

  4. MARCUS COOPER WALZ (PIRAGÜISME)

Millor esportista d’esport adaptat masculí Esports IB:

  1. JOAN REINOSO FIGUEROLA (PARACICLISME)

  2. ADRIÁN CASTAÑO FORTEZA (PIRAGÜISME)

  3. MIGUEL ÁNGEL SÁNCHEZ LÓPEZ (FUTBOL)

  4. DANIEL PLANELLS SERRA (ATLETISME)

Millor esportista d’esport adaptat femení Esports IB:

  1. MARIA ESTHER DE LEÓN LÓPEZ (PARA-KARATE)

Millor equip femení Esports IB:

  1. CLUB XELSKA (GIMNÀSTICA)

  2. MALLORCA WATERPOLO CLUB (NATACIÓ)

  3. FUNDACIÓN ASNIMO (BÀSQUET)

  4. COVICSA SANTA EULÀRIA (TENNIS TAULA)

Millor equip masculí Esports IB:

  1. PALMA FUTSAL (FUTBOL)

  2. ESPANYA HC (HÒQUEI LÍNIA)

  3. URBIA VOLEY PALMA (VOLEIBOL)

  4. U.D. IBIZA (FUTBOL)

Millor tècnic Esports IB:

  1. RAFAEL POL CABANELLAS (FUTBOL)

  2. JAVIER DOMINGUEZ FITENI (KICKBOXING)

  3. FRANCISCO MARTÍN TORRES (PIRAGÜISME)

  4. JUAN ANTONIO RAMOS SÁNCHEZ (TAEKWONDO)

Millor tècnica Esports IB:

  1. LORENA TORRES RAMOS (BÀSQUET)

  2. ITZIAR GOMEZ EGEA (FUTBOL SALA)

  3. IRENE COLOMAR COSTA (KARATE)

  4. BEATRIZ MENÉNDEZ GONZÁLEZ (PIRAGÜISME)

Premi honorífic Esports IB

  1. FEDERACIÓ DE CICLISME

  2. TITA LLORENS BAGUR (NATACIÓ)

  3. MANUEL PIÑA FORTEZA (NATACIÓ)

  4. MIQUEL JAUME ROIG (FUTBOL SALA)