Santa Eugènia

Guillem Crespí dimite «por motivos personales» tras seis años de alcalde

| | Santa Eugènia |

Valorar:
preload
Guillem Crespí durante su toma de posesión como alcalde de Santa Eugènia.

Guillem Crespí durante su toma de posesión como alcalde de Santa Eugènia.

11-06-2011 | N.R.

El hasta ahora alcalde por el Partido Popular de Santa Eugènia, Guillem Crespí, presentó en la tarde de ayer, en el pleno municipal, su renuncia al cargo de alcalde y a la vez de regidor del Consistorio consecuencia de «una decisión fruto de una reflexión personal motivada por una serie de circunstancias personales y profesionales que han ocurrido últimamente y que han supuesto importantes cambios en mi vida».

Crespí manifestó que «ya hace más de seis años que tomé posesión del cargo de alcalde, y tengo que decir que han sido unos años de satisfacciones, de trabajo muy duro y también de muchas renuncias personales». Y añadió que «por ello, ha llegado un momento en que me he visto con la necesidad de priorizar la familia y mi profesión ante la Alcaldía, ya que no dispongo del tiempo necesario para dedicarme a las tres con la intensidad que me gustaría».

El PP cuenta con seis de los nueve regidores que conforman el pleno del Ajuntament y según manifestó el propio Crespí y ha decidido el PP local será el hasta ahora regidor de Interior, Urbanismo, Ferias y Fiestas, Xisco Martorell el encargado de coger el relevo, después de contar con la confianza del pleno.

En el pleno de renuncia celebrado en la tarde de ayer en Santa Eugènia estuvieron presentes el secretario general del PP balear, Miquel Vidal y el presidente del PP en Mallorca y alcalde de Binissalem, Jeroni Salom.

Comentar

* Campos obligatorios
AnteriorSiguiente
Página 1 de 1

ok
Hace más de 5 años

un bon batle..bona persona ... serio i rigurós... compromès amb uns valors que el seu partit no està ara defensant... Sort Guiem

Valoración:4menosmas

Pep Zapiko Durán
Hace más de 5 años

Benvolgut company i amic; em dirigeixo a tú mitjançant aquesta carta per agrair-te públicament els bons moments que he compartit i gaudit amb tú i el nostre equip de Partit amb una nova forma de fer política al nostre poble. Te puc assegurar que el llistó de la gestió Municipal l´has deixat molt, però que molt alt, però coneguent el teu caracter i compromís com a President de la Junta Local del Partit Popular de santa Eugènia i amb les teves qualitats humanes i de responsabilitats, m'atreveixo a dir que cercaràs temps del poc que te quedará per colaborar, assessorar i estar tot lo que te sigui possible al costat de la feina i el dia a dia dels nostros companys regidors al nostre Ajuntament amb el mateix esperit de professionalitat, honestedat, rectitud i sacrifici que tu amb el teu exemple els has inculcat. És obvi, inevitable i qualificaria gairebé normal "políticament parlant", que es plantegin en el nostre poble comentaris i interpretacions "interessats i partidistes" per part d´algunes persones en referència a la teva decisió personal degudament explicada als Taujans a través d´una carta, però aquest factor ja estaba previst i no t´ha de preocupar lo mès minim, la gent que t´apreciam i te coneixem i que son garirabé quasi tots els Taujans i Taujanes, saben de les teves inumerables virtuts sempre unides als teus principis morals, per lo tant vull que sàpigues que entenem i respectam la teva decisió amb circunstàncies excepcionals per a tu i la teva familia encara que alguns, com jo mateix, "amb un particular egoisme inaceptable" ens costará molt acceptar-ho. Per altre costat i referent al nostre estimat i entranyable amic Xisco Topa, li vull fer arribar que estam bens segurs i donam per fet que mal sorgeixi algun tipus de dubte la seva capacitat i preparació, òbviament també "amb interés partidista politic", ha de saber que estam amb ell i que no dubtem ni un moment de la tasca que durá a terme a partir d´aquets moments i que al final de Legislatura presentará orgullós els seus fruïts. Per ultim amic Guillem, desitjo de tot cor lo millor de lo millor per a tú i la teva família i que la bonanova vinent vos ompli de felicitat i alegria i com sempre i no podia ser d´altre forma, per acabar et faix una petita sol.licitut-reflexió personal: “mai en la teva vida, però mai, deixis de ser ni per un segon així com ets i no arrinconis de cap de ses maneres en el teu cor durant tota la teva existència, l'amor gairebé ortodoxe que sents cap al el teu poble i la seva meravellosa gent"; Gràcies amic Guillem, milions gràcies per la teva amistat i els teus ensenyaments; ah!!; no me recriminis res de lo que he escrit i no deixis sa clau al pany, però no tanquis cap porta ni una, de vegades es millor i no saben que mos depara es futur. Molta Salut i molta Sort amic meu. Pep Zapico Durán

Valoración:4menosmas

FF
Hace más de 5 años

Molt be señor Batle tots com voste que no esta d'acord amb els que l'han traicionat i sen va en la cara ben alta.

TOTS COM VOSTE UN SENYOR

Valoración:17menosmas

margaluz
Hace más de 5 años

Señor Alcalde, enhorabuena por su merecido descanso, gracias por su dedicación y entrega. Nada mejor que servir y no servirse. Que cunda el ejemplo

Valoración:34menosmas
AnteriorSiguiente
Página 1 de 1